Diforc'hioù etre adstummoù "Raganv perc'hennañ"

Aller à la navigation Aller à la recherche
196 okted ouzhpennet ,  14 vloaz zo
D
Diverradenn ebet eus ar c'hemm
D
D
: (Kv. saozneg: ''These glasses are '''mine''''' = ''my glasses'')
 
E yezhoù all c'hoazh n'eus na raganvioù perc'hennañ nag [[Anv-gwan perc'hennañ|anvioù-gwan perc'hennañ. E [[finneg]] da skouer e implijer ar [[Raganv-gour|raganvioù-gour]] dipleget hervez an [[Troad (yezhoniezh)|troad]] genitivel implijet evit merkañ liammoù perc'henniezh dre vras, pe c'hoazh dre ouzhpennañ [[Lost-ger perc'hennañ|lost-gerioù perc'hennañ]]d.s.:
 
: <u>Troad genitivel<u>
::''minun''
::("I's"), means "mine" or "my".
 
E yezhoù all e reer gant ouzhpennañ [[:<u>Lost-gergerioù perc'hennañ|lost-gerioù<u> perc'hennañ]].
:: ''talo'' ("ti") > ''talo'''ni''''' ("'''ma''' zi" / "'''ma''' zier")
:: ''talo'' ("ti") > ''talo'''mme''''' ("'''hon''' zi" / "'''hon''' zier")
 
==Gwelit ivez==
36 397

modifications

Lañser merdeiñ