Mont d’an endalc’had

Kanton Bayeux

Eus Wikipedia
Krogit e-barzh !
Un danvez pennad eo ar pennad-mañ ha labour zo d'ober c'hoazh a-raok e beurechuiñ.
Gallout a rit skoazellañ Wikipedia dre glokaat anezhañ. 
Kanton Bayeux
Kanton Bayeux
Lec'hiadur kanton Bayeux e departamant Calvados
Melestradurezh
Stad Frañs Frañs
Rannvro Normandi
Departamant Calvados
Arondisamant(où) Bayeux
Kod kanton 1402
Pennlec'h Bayeux
Kuzulierien
Amzer gefridi
Jean-Léonce Dupont (UDI)
Mélanie Lepoultier
2015 - 2021
Stadegoù
Poblañs 29 090 ann. (2017)
Gorread 193,33 km²
Adrannoù
Kumunioù 34

Kanton Bayeux a zo ur rann velestradurel eus Bro-C'hall e departamant Calvados hag er rannvro Normandi. Brasaet e oa bet da 34 c'humun gant dekred ar 17 a viz C'hwevrer 2014[1].

Kanton Bayeux a yae 25 gumun d'ober anezhañ:

KumunPoblañsKod-postKod INSEE
Agy2451440014003
Arganchy2291440014019
Barbeville1821440014040
Bayeux13 4781440014047
Cottun1751440014184
Cussy1301440014214
Guéron2231440014322
Monceaux-en-Bessin4361440014436
Nonant4381440014465
Ranchy1931440014529
Saint-Loup-Hors2881440014609
Saint-Martin-des-Entrées5371440014630
Saint-Vigor-le-Grand2 0231440014663
Subles6181440014679
Sully1201440014680
Vaucelles3381440014728

Kanton Bayeux a ya 34 c'humun d'ober anezhañ:

Emdroadur ar boblañs 1962-2008

[kemmañ | kemmañ ar vammenn]

Niver a annezidi

Dave ha notennoù

[kemmañ | kemmañ ar vammenn]
  1. ↑ (fr) Décret n° 2014-160 du 17 février 2014 portant délimitation des cantons dans le département du Calvados.