Mont d’an endalc’had

Kanton Bapaume

Eus Wikipedia
Krogit e-barzh !
Un danvez pennad eo ar pennad-mañ ha labour zo d'ober c'hoazh a-raok e beurechuiñ.
Gallout a rit skoazellañ Wikipedia dre glokaat anezhañ. 
Kanton Bapaume
Kanton Bapaume
Lec'hiadur kanton Bapaume e departamant Pas-de-Calais
Melestradurezh
Stad Frañs Frañs
Rannvro Hauts-de-France
Departamant Pas-de-Calais
Arondisamant(où) Arras
Kod kanton 6209
Pennlec'h Bapaume
Kuzulierien
Amzer gefridi
Évelyne Dromart
Bruno Duvergé
2015 - 2021
Stadegoù
Poblañs 36 325 ann. (2017)
Gorread 512,31 km²
Stankter 71 ann./km²
Adrannoù
Kumunioù 75

Kanton Bapaume a zo anezhañ ur rann velestradurel eus Frañs, bet krouet gant lezenn an 23 a viz Eost 1790, e departamant ar Pas-de-Calais hag er rannvro Hauts-de-France. Brasaet e oa bet da 75 kumun gant dekred ar 24 a viz C'hwevrer 2014[1].


Kanton Bapaume a yae 22 gumun d'ober anezhañ.

KumunPoblañs
(2023)
Kod-PostKod INSEE
Achiet-le-Grand9746212162005
Achiet-le-Petit3206212162006
Avesnes-lès-Bapaume1746245062064
Bancourt836245062079
Bapaume3 7796245062080
Beaulencourt2416245062093
Béhagnies1146212162103
Beugnâtre1806245062121
Biefvillers-lès-Bapaume936245062129
Bihucourt2866212162131
Favreuil2286245062326
Frémicourt2396245062353
Grévillers3536245062387
Ligny-Thilloy5146245062515
Martinpuich1736245062561
Morval876245062593
Riencourt-lès-Bapaume336245062708
Sapignies1986212162776
Le Sars1536245062777
Le Transloy4226245062829
Villers-au-Flos2456245062855
Warlencourt-Eaucourt1316245062876

Kanton Bapaume a ya bremañ 75 kumun d'ober anezhañ: