Mont d’an endalc’had

Kanton Auxi-le-Château

Eus Wikipedia
Krogit e-barzh !
Un danvez pennad eo ar pennad-mañ ha labour zo d'ober c'hoazh a-raok e beurechuiñ.
Gallout a rit skoazellañ Wikipedia dre glokaat anezhañ. 
Kanton Auxi-le-Château
Kanton Auxi-le-Château
Lec'hiadur kanton Auxi-le-Château e departamant Pas-de-Calais
Melestradurezh
Stad Frañs Frañs
Rannvro Hauts-de-France
Departamant Pas-de-Calais
Arondisamant(où) Arras ha Montreuil
Kod kanton 6206
Pennlec'h Auxi-le-Château
Kuzulierien
Amzer gefridi
Florence Barbry
Robert Therry
2015 - 2021
Stadegoù
Poblañs 34 617 ann. (2017)
Gorread 613,15 km²
Stankter 56 ann./km²
Adrannoù
Kumunioù 84

Kanton Auxi-le-Château a zo anezhañ ur rann velestradurel eus Frañs, bet krouet gant lezenn an 23 a viz Eost 1790, e departamant ar Pas-de-Calais hag er rannvro Hauts-de-France. Brasaet e oa bet da 84 c'humun gant dekred ar 24 a viz C'hwevrer 2014[1].

Kanton Auxi-le-Château a yae 26 kumun d'ober anezhañ.


KumunPoblañs
(2023)
Kod-PostKod INSEE
Aubrometz1416239062047
Auxi-le-Château2 5476239062060
Beauvoir-Wavans3556239062881
Boffles466239062143
Bonnières6596227062154
Boubers-sur-Canche5786227062158
Bouret-sur-Canche2396227062163
Buire-au-Bois2376239062182
Canteleux6227062210
Conchy-sur-Canche2226227062234
Fontaine-l'Étalon926239062345
Fortel-en-Artois2126227062346
Frévent3 2596227062361
Gennes-Ivergny1226239062370
Haravesnes516239062411
Le Ponchel2166239062665
Ligny-sur-Canche1886227062513
Monchel-sur-Canche716227062577
Nœux-lès-Auxi1866239062616
Quœux-Haut-Maînil2106239062683
Rougefay836239062722
Tollent816239062822
Vacquerie-le-Boucq676227062833
Vaulx896239062838
Villers-l'Hôpital2556239062859
Willencourt1386239062891

Kanton Auxi-le-Château a ya bremañ 84 c'humun d'ober anezhañ: