Partido (Arc'hantina)

Eus Wikipedia
Sauter à la navigation Sauter à la recherche

Rannet eo Proviñs Buenos Aires, en Arc'hantina, e 134 c'humun anvet partidos hervez ar Vonreizh.

Anvioù partidos Proviñs Buenos Aires[kemmañ | kemmañ ar vammenn]

Partido Merour (2007-2011) Poblañs Gorread (km²)
Niveradeg 2001 Niveradeg 1991
Adolfo Alsina Alberto Gutt (Frente para la Victoria) 15.956 18.077 5.875
Adolfo Gonzales Chaves Daniel Vissani (Partido Vecinal¹) 11.967 12.747 3.780
Alberti Omar Leonel Zacca (Frente para la Victoria) 10.322 10.627 1.130
Almirante Brown Darío Giustozzi (Frente para la Victoria) 515.556 450.698 129
Arrecifes² Daniel Bolinaga (Frente para la Victoria) 27.259 24.593
Avellaneda Baldomero Álvarez de Olivera (Frente para la Victoria) 329.638 344.991
Ayacucho Darío David (Frente para la Victoria) 19.550 19.634
Azul Omar Arnaldo Duclos (Coalición Cívica) 62.642 62.271
Bahía Blanca Cristian Breitenstein (Frente para la Victoria) 284.776 272.191
Balcarce José Luis Pérez (Frente para la Victoria) 42.039 41.194
Baradero Aldo Carossi (Frente para la Victoria) 29.562 28.500
Benito Juárez Pedro Gamaleri (Unión Cívica Radical) 19.443 20.350
Berazategui Juan José Mussi (Frente para la Victoria) 287.913 244.929
Berisso Enrique Slezack (Frente para la Victoria) 80.092 74.761 137
Bolívar Juan Carlos Simón (Unión Cívica Radical) 32.442 32.757 4.912
Bragado Aldo San Pedro (Frente para la Victoria) 40.259 40.442 2.211
Brandsen Carlos Alberto García (Radical K) 22.515 18.424 1.126
Campana Stella Maris Giroldi de Varela (Frente para la Victoria) 83.698 71.464 954
Cañuelas Gustavo Arrieta (Frente para la Victoria) 42.575 30.900 1.187
Capitán Sarmiento Oscar Ostoich (Frente para la Victoria) 12.854 11.392 460
Carlos Casares Omar Ángel Foglia (Unión Cívica Radical) 21.125 20.126
Carlos Tejedor María Gianini (Frente para la Victoria) 11.539 12.229
Carmen de Areco Marcelo Skanski (Partido Vecinal) 13.992 12.581
Castelli Edgardo Larraza (Radical K) 7.852 7.025
Chacabuco Rubén Darío Golía (Frente para la Victoria) 45.445 43.650 2.287
Chascomús Liliana Denot de Saldías (Unión Cívica Radical) 38.647 35.174 4.163
Chivilcoy Ariel Franetovich (Frente para la Victoria) 60.762 57.479
Colón Ricardo Cassi (Frente para la Victoria) 23.179 21.192
Coronel de Marina Leonardo Rosales Jorge Starck (Partido Vecinal) 60.892 59.543
Coronel Dorrego Fabián Andrés Zorzano (Coalición Cívica) 16.522 17.741
Coronel Pringles Aldo Luis Mensi (Unión Cívica Radical) 23.794 22.905
Coronel Suárez Ricardo Alejo Moccero (Partido Vecinal) 36.828 35.710
Daireaux Luis Alberto Oliver (Coalición Cívica) 15.857 14.694
Dolores Luis María Camilo Etchevarren (Coalición Cívica) 25.216 24.306
Ensenada Mario Carlos Secco (Frente para la Victoria) 51.448 48.237 99
Escobar Silvio González (Pa.U.Fe.) 178.155 128.421 303
Esteban Echeverría Juan Cruz Reus (Frente para la Victoria) 243.974 275.793 120
Exaltación de la Cruz Horacio Errazu (Frente para la Victoria) 24.167 17.072
Ezeiza Pablo Gerardo Dubilett (Frente para la Victoria) 118.807 83.849 236
Florencio Varela Julio César Pereyra (Frente para la Victoria) 348.970 254.997 206
Florentino Ameghino Andrea García (Frente para la Victoria) 8.171 7.516
General Alvarado Patricio Hogan (Frente para la Victoria) 34.391 30.385 1.614
General Alvear Gustavo Horacio Marcos (Frente para la Victoria) 10.897 8.241 3.384
General Arenales José María Medina (Frente para la Victoria) 14.876 15.102 1.482
General Belgrano Germán Cestona (Frente para la Victoria) 15.381 13.941 1.843
General Guido Aníbal Eugenio Loubet (Unión Cívica Radical) 2.771 2.851 2.326
General Juan Madariaga Adrián Mircovich (Frente para la Victoria) 18.286 16.923 2.862
General La Madrid Juan Carlos Pellita (Frente para la Victoria) 10.984 10.641 4.811
General Las Heras Juan Carlos Caló (Frente para la Victoria) 12.799 10.987 720
General Lavalle Guillermo Marcchi (Frente para la Victoria) 3.063 3.046 2.625
General Paz Juan Carlos Veramendi (Frente para la Victoria) 10.319 9.338 1.197
General Pinto Alexis Guerrea (Frente para la Victoria) 11.129 11.610 2.530
General Pueyrredón Gustavo Pulti (Partido Vecinal) 564.056 532.845 1.460
General Rodríguez Gustavo Coronel (Frente para la Victoria) 67.931 48.383 360
General San Martín Ricardo Ivoskus (Vecinalista) 403.107 406.809 55
General Viamonte Juan Carlos Bartoletti (Partido Justicialista) 17.641 17.744
General Villegas Gilberto Oscar Alegre (Frente para la Victoria) 28.960 27.494 7.232
Guaminí Carlos Cordero (Unión Cívica Radical) 11.257 12.284
Hipólito Yrigoyen Enrique Tkacik (Coalición Cívica) 8.819 9.038
Hurlingham Luís Emilio Acuña (Frente para la Victoria) 172.245 168.372 35,43
Ituzaingó Alberto Daniel Descalzo (Frente para la Victoria) 158.121 142.037
José C. Paz Mario Ishii (Frente para la Victoria) 230.208 212.973
Junín Mario Meoni (Radical K) 84.295 88.664 2.263
La Costa Juan Pablo de Jesús (Frente para la Victoria) 60.483 38.603
La Matanza Fernando Espinoza (Frente para la Victoria) 1.255.288 1.121.298
La Plata Pablo Bruera (Frente para la Victoria) 574.369 541.905
Lanús Darío Díaz Pérez (Frente para la Victoria) 453.082 468.561
Laprida Alfredo Rubén Fischer (Frente para la Victoria) 9.683 9.322
Las Flores Alberto Gelene (Frente para la Victoria) 23.551 21.980
Leandro N. Alem Alberto Conocchiari (Radical K) 16.358 16.553
Lincoln Jorge Abel Fernández (Frente para la Victoria) 41.127 40.592
Lobería Hugo Rodríguez (Frente para la Victoria) 17.008 17.647
Lobos Gustavo Rubén Sobrero (Frente para la Victoria) 33.141 30.788
Lomas de Zamora Jorge Rossi (Frente para la Victoria) 591.345 574.330 89
Luján Graciela Rosso (Frente para la Victoria) 93.992 80.645
Magdalena Fernando Carballo (Frente para la Victoria) 16.603 22.409
Maipú Aníbal Rapallini (Unión Cívica Radical) 10.193 10.042
Malvinas Argentinas Jesús Cataldo Cariglino (Frente para la Victoria) 290.691 217.239
Mar Chiquita Jorge Paredi (Frente para la Victoria) 17.908 14.884
Marcos Paz Ricardo Pedro Curutchet (Radical K) 43.400 29.104
Mercedes Carlos Selva (Frente para la Victoria) 59.870 55.613 1049
Merlo Raúl Alfredo Othacehe (Frente para la Victoria) 469.985 390.858
Monte Raúl Iribarne (Una Nación Avanzada) 17.488 15.479
Monte Hermoso Alejandro Dichiara (Frente para la Victoria) 5.602 3.605
Moreno Andrés Roberto Arregui (Frente para la Victoria) 380.503 287.715
Morón Martín Sabbatella (Partido Vecinal) 309.380 643.553 52
Navarro Alfredo Castellari (Unión Cívica Radical) 15.797 13.764
Necochea Daniel Molina (Unión Cívica Radical) 89.096 84.581
Nueve de Julio Wálter Roberto Batistella (Unión Cívica Radical) 45.998 44.021
Olavarría José Eseverri (Radical K) 103.961 98.014
Patagones Ricardo Néstor Curetti (Frente para la Victoria) 27.938 27.469
Pehuajó Pablo Zurro (Frente para la Victoria) 38.400 38.151
Pellegrini Miguel Ángel Pacheco (Unión Cívica Radical) 6.030 5.797
Pergamino Héctor María Gutiérrez (Radical K) 99.193 94.592
Pila Gustavo Walker (Frente para la Victoria) 3.318 2.969
Pilar Humberto Zúccaro (Frente para la Victoria) 232.463 130.187
Pinamar Rafael de Vitto (interino) (Frente para la Victoria) 20.666 10.316
Presidente Perón Anibal Regueiro (Partido vecinal) 60.191 40.221
Puan Horacio Luis López (Partido Vecinal) 16.381 17.617 6.385
Punta Indio Héctor Equiza (Unión Cívica Radical) 9.362 5.138
Quilmes Francisco Gutiérrez (Frente para la Victoria) 518.788 511.234 125
Ramallo Walter Ariel Santalla (Radical K) 29.179 26.868
Rauch Jorge Ugarte (Frente para la Victoria) 14.434 13.909
Rivadavia Sergio Buil (Coalición Cívica) 15.452 14.996 3.940
Rojas Norberto Aloe (Frente para la Victoria) 22.842 22.690
Roque Pérez Hugo Pablo Oreja (Frente para la Victoria) 10.902 9.639
Saavedra Rubén Grenada (Coalición Cívica) 19.715 19.407
Saladillo Carlos Antonio Gorosito (Unión Cívica Radical) 29.600 26.200
Salliqueló Osvaldo Cattaneo (Unión Cívica Radical) 8.682 8.445
Salto Victorio Migliaro (Frente para la Victoria) 29.189 27.878
San Andrés de Giles Luis Alberto Ghione (Frente para la Victoria) 20.829 18.302
San Antonio de Areco María Ester Lennon (Partido Vecinal) 21.333 18.848
San Cayetano Miguel Gargaglione (Unión Cívica Radical) 8.119 8.687
San Fernando Gerardo Osvaldo Amieiro (Frente para la Victoria) 151.131 144.763 924
San Isidro Gustavo Posse (Radical K) 291.505 299.023 51
San Miguel Joaquín de la Torre (Frente para la Victoria) 253.086 218.883 82,01
San Nicolás de los Arroyos Marcelo Carignani (Frente para la Victoria) 137.867 132.918
San Pedro Mario Barbieri (Radical K) 55.234 48.851
San Vicente Daniel di Sabatino (Frente para la Victoria) 44.529 74.866 705
Suipacha Juan Antonio Delfino (Frente para la Victoria) 8.904 8.038 943
Tandil Miguel Angel Lunghi (Unión Cívica Radical) 108.109 101.228
Tapalqué Gustavo Cocconi (Frente para la Victoria) 8.296 8.111
Tigre Sergio Massa (Frente para la Victoria) 301.223 257.922 304
Tordillo Héctor Aníbal Olivera (Frente para la Victoria) 1.742 1.444
Tornquist Gustavo Trankels (Frente para la Victoria) 11.759 10.742
Trenque Lauquen Jorge Barrachia (Frente para la Victoria) 40.181 35.289
Tres Arroyos Carlos Sánchez (Partido Vecinal) 57.244 56.679
Tres de Febrero Hugo Omar Curto (Frente para la Victoria) 336.467 349.376
Tres Lomas Mario Espada (Unión Cívica Radical) 7.439 7.596
Veinticinco de Mayo Mariano Horacio Grau (Coalición Cívica) 34.877 34.252
Vicente López Enrique García (Radical K) 274.082 289.505 33
Villa Gesell Jorge Rodríguez Erneta (Frente para la Victoria) 24.282 16.012
Villarino Raúl Mujica (Radical K) 26.517 24.427
Zárate Osvaldo Cáffaro (Acuerdo civico Social PS - CC -Nvo. Zárate) 101.271 91.820
1: An anv "Partido Vecinal" (strollad lec'hel) n'eo ket ur gwir strollad politikel, met un emglev lec'hel etre tud.
2: Llamado con anterioridad "Partido de Bartolomé Mitre", la Ley 11.966 restituye el nombre de Arrecifes.

Liamm diavaez[kemmañ | kemmañ ar vammenn]