Diforc'hioù etre adstummoù "Raganv perc'hennañ"

Aller à la navigation Aller à la recherche
D
Diverradenn ebet eus ar c'hemm
D
D
: (Kv. saozneg: ''These glasses are '''mine''''' = ''my glasses'')
 
E yezhoù all c'hoazh n'eus na raganvioù perc'hennañ nag [[Anv-gwan perc'hennañ|anvioù-gwan perc'hennañ. E [[finneg]] da skouer e implijer ar [[Raganv-gour|raganvioù-gour]] diplegetdispleget hervez an [[Troad (yezhoniezh)|troad]] genitivel implijet evit merkañ liammoù perc'henniezh dre vras, pe c'hoazh dre ouzhpennañ [[Lost-ger perc'hennañ|lost-gerioù perc'hennañ]], d.s.:
 
: <u>Troad genitivel<u>
::''minä'' (nominativel) > ''minun'' (genitivel)"
::("I'sme"), means> ("minema" or/ "myma hini". / "ma re")
:: '''''Minun''' taloni'' ("'''Ma''' zi(er)")
 
:<u>Lost-gerioù perc'hennañ<u>
36 397

modifications

Lañser merdeiñ